|   Sign in

2015 - onwards

Audit and Accounts Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Reform Derby
Paul Bettany Member 22/05/2019 - current 75%
Liberal Democrats
Lucy Care Member 14/06/2017 - current 84%
Labour
Hardyal Dhindsa Member 22/05/2019 - current 50%
Labour
Shiraz Khan Member 24/06/2020 - current 60%
Conservative
Ross McCristal Member 22/05/2019 - current 50%
Conservative
Miles Pattison Member 27/11/2019 - current 100%
Conservative
Adrian Pegg Member 22/05/2019 - current 100%
Labour and Co-operative
Joanna West Vice-Chair 23/05/2018 - current 87%
Liberal Democrats
Stephen Willoughby Chair 14/06/2017 - current 100%

Appointees

NameRoleMembership DatesAttendance
Mr Stuart Green Co-opted member 23/05/2018 - current 40%
Philip Sunderland Co-opted member 23/05/2018 - current 70%

Other Information