|   Sign in

2015 - onwards

Personnel Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Liberal Democrats
Mike Carr Vice-Chair 22/05/2019 - current 88%
Reform Derby
John Evans Member 24/06/2020 - current 43%
Labour and Co-operative
Paul Hezelgrave Chair 24/06/2020 - current 78%
Conservative
Alison Holmes Member 24/05/2017 - current 93%
Conservative
Ross McCristal Member 24/06/2020 - current No meetings since joining
Labour
Paul Pegg Member 14/06/2019 - current 0%
Labour
Balbir Sandhu Member 24/06/2020 - current No meetings since joining
Conservative
James Testro Member 22/05/2019 - current 75%
Vacancy    

Other Information