|   Sign in

Committees

Executive Scrutiny Board

25 May 2017 - onwards
Fixed
None
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 14 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Dom Anderson Chair 22/05/2019 - current 67%
Liberal Democrats
Eric Ashburner Member 23/05/2018 - current 81%
Liberal Democrats
Lucy Care Member 22/05/2019 - current 92%
Conservative
Rob Cooper Vice-Chair 22/05/2019 - current 92%
Labour
Lisa Eldret Member 08/06/2017 - current 89%
Reform Derby
John Evans Vice-Chair 22/05/2019 - current 75%
Labour and Co-operative
Paul Hezelgrave Member 12/05/2020 - current 100%
Conservative
Richard Hudson Vice-Chair 23/05/2018 - current 93%
Conservative
Miles Pattison Member 22/05/2019 - current 92%
Labour
Nadine Peatfield Member 22/05/2019 - current 83%

Other Information